Katarakt Ameliyatı

YENİ..YENİ***************

Femtosaniye Lazerle Bıçaksız Katarakt Tedavisi

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde uygulanan “Femtosaniye Lazer” teknolojisi ile katarakt güvenli-konforlu şekilde tedavi ediliyor. Göz tedavisi konusunda dünyanın bir numaralı firması Alcon tarafından geliştirilen LenSx Femtolazer cihazı FDA onayı alan ilk cihaz olup hastanemizde kurulumu hastalarımıza sunduğumuz ayrıcalıklı bir hizmettir. Ameliyatla katarakt en iyi şekilde  tedavi edilirken multifokal merceklerle uzak ve yakın görme sağlanıyor. Femto katarakt ameliyatı sayesinde göz doktoru  TÜM AŞAMALAR BİLGİSAYAR KONTROLÜNDE yaptığından  insan eline bağlı hata olasılığı faktörü en aza indirilerek, güvenlik ve hassasiyet en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Geleceğin teknolojisini İzmir’de ilk sunan göz hastanesi olmaktan gurur duyuyoruz. Bilgi için 0532 376 64 98 nolu telefonu arayınız.

Göz merceğinin saydamlığını kaybetmesi olarak tarif edilen kataraktın en sık nedeni yaşlılıktır olmasına karşın yeni doğan dahil her yaşta ortaya çıkabilir. Katarakt başka hastalıklara, ilaçlara, yaralanmalara bağlı da oluşabilir. Göz doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu 30 yılı aşkın bir süredir bu ameliyatları en iyi tetkiklerle yapmakta ve öğretmektedir. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu katarakt tedavisi ve ameliyatıyla ilgili her türlü gelişmeyi yakından takip etmekte, bu konuda öncülük yapmaktadır.

Katarakt yavaş gelişen görme kaybına neden olur. Görme kaybı aniden veya çok kısa sürede oluşursa göz içinde farklı bir neden olma olasılığı yüksektir. Diğer bir önemli konu ise kataraktın en sık görüldüğü ileri yaşlarda sarı nokta hastalığı ve glokom hastalığı da sık görülür. Katarakt ameliyatı yapılmadan altta yatan başka bir neden olup olmadığının araştırılması gereklidir.

BU KONUYA HASTALARIMIZIN DİKKATİNİ ÇEKERİZ. KALABALIK ORTAMLARDA BİRKAÇ DAKİKA İÇİNDE YAPILAN MUAYENELERDE ÖNEMLİ DURUMLARIN GÖZDEN KAÇMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEKTİR. Göz dibi görülüyorsa OCT tetkiki, göz arkası görülmüyorsa ultrason tetkiki ön koşuldur.

Katarakt ameliyatı sırasında göz içine yerleştirilen mercek sayesinde kataraktla birlikte miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozukluklarını da düzeltmek mümkündür. Katarakt ameliyatından sonra gözünüzde numara kalmış ise düzeltmek mümkündür. Göz numaralarını düzeltmede 20 yılı aşkın bir tecrübemiz olduğundan bu tür bir sorununuz varsa bize başvurmanızı tavsiye ederiz.

Ameliyattan önce IOLMASTER veya ultrasonik olarak yapılan ölçümler sayesinde merceğin numarası hassas olarak saptanır. Kornea topografisiyle astigmat ölçülür ve uygun mercek seçilir. Katarakt ameliyatı sırasında yakın uzak mercek yani multifokal mercek yerleştirilirse hem yakını hem de uzağı gözlüksüz görmek mümkündür. Prof. Dr.Mahmut Kaşkaloğlu sadece en iyi olarak bilinen mercekleri kullanmakta ve hastalarına en iyisini tercih etmelerini tavsiye etmektedir. Çünkü katarakt ameliyatı bir kere yapılır ve mercekler göz içinde hayat boyu kalır. Hastalarımıza bu konuda önerilerimize uymalarını tavsiye ediyoruz. Katarakt ameliyatı kararı verdiğinizde, en önemli seçim hangi doktora ameliyat olacağınızdır. Çünkü hangi cihaz, hangi alet kullanılırsa kullanılsın ameliyat tecrübeli bir doktorun elleriyle yapılır. Bizim yıllar içinde edindiğimiz tecrübe ve sahip olduğumuz en son teknoloji cihazlar sayesinde size en iyi katarakt ameliyatı için Kaşkaloğlu Göz Hastanesinde optimal bir ortam oluşmuştur.

İzmir Kaşkaloğlu Göz hastanesi web sitesinde ( www.kaskaloglu.com ) katarakt nedir, katarakt belirtileri nelerdir,katarakt ameliyatı sorularına cevap bulacaksınız.  Unutmayınızki en doğru bilgi göz doktoru muayenesi sonucunda verilebilir. Detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz…

Katarakt Ameliyatı