Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu “Lazer Hasta Konforunu Arttırıyor”

0
1046

Göz ameliyatlarında lazer teknolojisi Türkiye’ye getiren göz doktorlarından biri olan Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlulazer ameliyatlarında doğru hastayı seçmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Göz bozukluğu hastalıklarının tedavisi için gözlük, kontakt lens ve lazer teknolojisi olarak 3 seçenek bulunduğunu belirten Kaşkaloğlu, gözlük ve kontakt lensin zamanla hastada sıkıntı yaratabildiğini, lazer tedavisinin hastanın konforunu arttırdığını söyledi. 1992 yılından bu yana lazer teknolojisini kullandıklarını ve getirdikleri teknolojinin dünyadaki ilk lazer cihazlarından birisi olduğunu anlatan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu,”Şu an 3. nesil lazer cihazlarını kullanıyoruz. Kullandığımız bu cihazlar uzay teknolojisiyle gözü sabitliyor. Göz hareket etse dahi, doğru yere lazer uygulaması yapıyor” diye konuştu.

Hastaları lazer öncesinde detaylı olarak incelediklerini belirten Kaşkaloğlu şu bilgileri verdi: “Öncelikle lazer düşündüğümüz hastanın genel ve bir göz rahatsızlığının olup olmadığına bakıyoruz” diye konuştu.